11 LISTOPADA - MSZA ZA OJCZYZNĘ

Tradycyjnie już - 11 listopada - w Święto Odzyskania Niepodległości - w naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny. Sprawowali ją proboszczowie redzkich parafii pod przewodnictwem Ks. Infułata Albina Potrackiego. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Fabian Tokarski z Rekowa.
           Wśród licznie przybyłych parafian i gości obecni byli również: Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej p. Jerzy Budnik, przedstawiciele władz miejskich i samorządowych na czele z burmistrzem p. Krzysztofem Krzemińskim i Wice-burmistrzem panią Teresą Kania, Radni Rady Miejskiej z przewodniczącym p. Kazimierzem Okrojem, Poczty sztandarowe: Szkół, Cechu, Kombatantów, Straży Pożarnej, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Związku Emerytów, Dyrektorzy placówek oświatowych, biblioteki miejskiej, MOKSiRu, MOPSu i Koksika. Przedstawiciele Straży Pożarnej, Cechu, Przedsiębiorcy, Kombatantów, Strażacy, Zrzeszeńy oraz przedstawicieli rzemiosła.

Uroczystego charakteru obchodom dodała asysta klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie.
           Po Mszy św. uczniowie ZS nr 1 w Redzie zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie na tę okoliczność. Na zakończenie wszyscy udali się przed kościół, gdzie przy tablicach upamiętniających poległych podczas II wojny światowej odmówiono modlitwy i złożono wieńce i wiązanki kwiatów.